Ak ste niekedy snívali o dokonalom trhanom mäse, alebo o šťavnatých rebierkach táto koreniaca zmes by mala byť vašou prvou voľbou. Samozrejme vysoká kvalita vybraných ingrediencií je nevyhnutnosťou. Je vhodná na grilovanie, údenie, pečenie v rúre alebo ak sa veľmi ponáhľate, tak aj mäso pripravené v tlakovom hrnci bude mať úžasnú chuť.

Je totiž dokonalou kombináciou sladko – kyslej chuti, ktorá úžasne ladí s bravčovým. Sama o sebe táto kombinácia korenín je výnimočná tým, že ak sa vám nechce použiť BBQ omáčku do receptu, tak nemusíte. Mimochodom ak ste milovníkom BBQ omáčok ako ja, tak tento recept na BBQ omáčku sa vám isto zapáči. Perfektne sa bude hodiť práve k tejto kombinácii korenín.
Sladká karamelová zmes zvýrazní chuť bravčového, preto som v tomto recepte použila aj hnedý aj biely cukor. Recept je veľmi jednoducho vyskladaný a budú vám stačiť 2 pl / 1kg mäsa, alebo na jednu celú časť bravčových rebierok. Ak teda budete mať väčšie množstvo iba jednoducho znásobíte množstvo použitých prísad.
ZÁKLADNÝ RECEPT:
1 čl hnedého cukru / alebo melasy
1 čl krištáľového cukru
1 čl mletej sladkej papriky
1 čl soli
1/2 čl mletého čierneho korenia
1/2 čl cesnakového prášku ( môže byť aj granulovaný )
1/4 čl cibuľového prášku ( ak nemáte, jednoducho si rozmixujte na jemno sušenú cibuľu )
Všetky prísady dobre premiešajte a hneď aplikujte. Nebojte sa skladovať túto zmes ak vám niečo zostane navyše. Jednoducho ju uskladnite v dobre uzavretej nádobe a použite nabudúce. Prípadne máte skvelý darček ak pôjdete k niekomu, kto rád griluje na návštevu.

Produkty s eshopu

1,60(38.82Kč)9,10(220.77Kč)
1,60(38.82Kč)11,15(270.50Kč)
1,70(41.24Kč)4,90(118.87Kč)
paprikahouse.sk